PORADNA rss

Postupně pro Vás doplňujeme aktuální a důležitá témata. Případně se sami můžete zeptat formou založení nového tématu ve fóru ve spodní části této stránky.

 

V současnosti směřuje trend navrhování všech staveb, tedy i rodinných domů, k budovám s nízkoenergetickým (individuálně až pasivním) standardem. V souladu s tímto trendem je od 1. 1. 2009 českou legislativou požadováno zpracování Průkazu energetické náročnosti budovy (PENB) pro každou novostavbu rodinného domu. Tento průkaz (na rozdíl od dříve používaného Energetického štítku obálky budovy) zohledňuje při zařazení objektu do jednotlivých energetických tříd nejen náklady na vytápění budovy, ale i hospodaření s dalšími druhy energií (způsob přípravy teplé užitkové vody, elektroinstalace v budově, větrání, chlazení a další). Výpočet dále zohledňuje umístění (vnější výpočtová teplota) a orientaci (solární zisky průsvitnými konstrukcemi - zejména okny) stavby - proto je nutné výpočet Průkazu energetické náročnosti budovy provést vždy pro každou novostavbu individuálně.

Naše typové domy jsou standardně navrženy tak, že splňují energetickou třídu B - úsporná. V případě volby projektu ve vyšším energetickém standardu (nízkoenergetický či pasivní) některé splňují energetickou třídu A - mimořádně úsporná. Energetický standard je v rámci Průkazu energetické náročnosti budovy vypočten individuálně pro konkrétní typový dům, kde výsledná energetická třída závisí např. i na orientaci objektu ke světovým stranám.

 

Nově jsme rovněž Energetickým konzultačním a informačním střediskem EKIS.

EKIS Nymburk – energetické konzultační a informační středisko

EKIS Nymburk je Energetické konzultační a informační středisko pro veřejnost, které slouží k podpoře zavádění energetických úspor a obnovitelných zdrojů energie. Naše EKIS poskytuje bezplatné poradenství v oblasti zavádění energetických úspor a obnovitelných zdrojů energie. Můžete nás navštívit v kanceláři, kontaktovat nás e-mailem nebo telefonicky. 

Osobně nás můžete navštívit v naší kanceláři na náměstí Přemyslovců 166/17 v Nymburce (podrobněji viz Kontakt), a to v pondělí a ve středu v době od 13:00 do 17:00. Neváhejte nás po osobní domluvě navštívit i v jiný čas. Nehodí-li se Vám osobní konzultace, můžete dotaz pro naši EKIS položit přímo zde

 


Nebyla přidána žádná témata.