Kategorie, do kterých dům spadá: Energeticky úsporné domy, Nízkoenergetické domy, Malé domy, Patrové domy
Přehled všech kategorií typových projektů:    Malé domy Střední domy Velké domy     Energeticky úsporné domy Nízkoenergetické domy Pasivní domy     Bungalovy Patrové domy Patrové domy
auto

Toreja

un auto
obestavěný prostor :595,3 m3
zastavěná plocha:92,8 m2
celk. zastav. plocha:111,5 m2
užitná plocha:134,2 m2
obytná plocha:93,9 m2
výška hřebene/atiky:7,7 m
doporučená šířka pozemku:18 m
doporučená délka pozemku:21,6 m
cena projektu - Ú:32900 
cena projektu - N:32900 
orientační cena stavby:2,85 mil. Kč
Zobrazit zrcadlovou variantuStáhnout katalogový listObjednat projektZaslat dotaz k tomuto projektuKalkulace ceny klientských změn v tomto typovém projektu
Toreja
pergolapacmanvoziksklonvelikostpocetpp
Toreja Toreja Toreja Toreja Toreja Toreja

Toreja je dům patřící mezi malé rodinné domy. V návrhu je řešen bez garáže, s možností parkování auta na zpevněné ploše vedle objektu, kryté navazující pultovou střechou. V dispozici přízemí je řešeno prostorné zádveří s přímo napojenou koupelnou s wc, umyvadlem, sprchou a místem pro pračku (s odděleným prostorem určeným pro situování kotle). Ze zádveří se vstupuje do chodby, odkud jsou přístupné další místnosti přízemí. Jedná se o prostorný obývací pokoj s kuchyní a jídelnou, pracovnu a komoru pod schody. Na prostor obývacího pokoje a jídelny přímo navazuje venkovní terasa, v návrhu řešená se zastíněním dřevěnou pergolou. V obývacím pokoji je počítáno s umístěním krbu nebo krbových kamen. Z chodby se vstupuje na schodiště do podkroví. V patře jsou umístěny tři ložnice (z nichž jedna má přímo k dispozici šatnu) a větší koupelna s vanou, wc a umyvadlem.

Klasicky řešený rodinný dům Toreja je tvořen patrovou hmotou obytné části domu, na kterou navazuje kryté parkovací stání a vstup do domu. Hlavní hmota je kryta jednoduchou sedlovou střechou se sklonem 40°, navazující pultová střecha má sklon 16°. Moderním prvkem jinak klasicky řešeného domu jsou posuvné lamelové stínící panely a pergola kryjící terasu. Fasády jsou pojednány jednoduchou bílou omítkou.

Svým řešením je rodinný dům Toreja vhodný pro městské, příměstské i venkovské parcely s menší a střední výměrou. Dům se nejlépe hodí na rovinatý pozemek, ideální orientace vstupu je od východu, přes sever, až po západ.

Toreja
Toreja
Místnosti přízemí: Místnosti podkroví:
1.01 krytý vstup a parkovací stání    
1.02 zádveří 5,3 m2
1.03 koupelna, wc a tech. m. 5,6 m2
1.04 chodba 6,2 m2
1.05 komora pod schody 3,5 m2
1.06 pracovna 13,8 m2
1.07 obývací pokoj, jídelna a kuch. kout 32,4 m2
1.08 schodiště 5,3 m2
1.09 terasa    
       

 

2.01 schodišťová hala 5,8 m2
2.02 koupelna a wc 4,7 m2
2.03 ložnice 15,1 m2
2.04 ložnice 16,9 m2
2.05 ložnice 15,7 m2
2.06 šatna 3,9 m2
       

 

Pohled z ulice Pohled boční (kuchyně) Pohled ze zahrady Pohled boční
Pohled z ulice Pohled boční (kuchyně) Pohled ze zahrady Pohled boční

* Orientační cena stavby na klíč je stanovena s ohledem na průměr nákladů skutečně realizovaných staveb na klíč bez sadových úprav, přípojek inženýrských sítí a oplocení pozemku - t.j. rodinný dům a úprava plochy do vzdálenosti metr od obvodových zdí domu. Cena je stanovena v cenové úrovni roku 2017. Předpokládá se rovinný terén pozemku. 

* Projekty označené jako Ú jsou nabízeny v energeticky úsporné variantě, projekty označené jako N v nízkoenergetické variantě a vybrané projekty označené jako P i v pasivním standardu. V objednávce je po volbě energetického standardu domu možné volit systém vytápění a přípravy teplé užitkové vody. U energeticky úsporných domů se volí ze dvou základních variant - plyn a elektřina. U nízkoenergetických domů je základní nabídka (plyn a elektřina) vytápění a přípravy teplé vody rozšířena o variantu přípravy prostřednictvím tepelného čerpadla vzduch-voda. U pasivních domů je základní variantou systému vytápění v typovém projektu řízené větrání s rekuperací. Pro teplou vodu je dále vždy řešena možnost zapojení solárních panelů do systému přípravy teplé užitkové vody.

* Ceny projektů jsou uvedeny včetně DPH.

Komentáře rss


Nebyly přidány žádné komentáře.