Kategorie, do kterých dům spadá: Energeticky úsporné domy, Nízkoenergetické domy, Střední domy, Patrové domy
Přehled všech kategorií typových projektů:    Malé domy Střední domy Velké domy     Energeticky úsporné domy Nízkoenergetické domy Pasivní domy     Bungalovy Patrové domy Patrové domy
auto

Osika

un auto
obestavěný prostor :704 m3
zastavěná plocha:135,4 m2
celk. zastav. plocha:149,8 m2
užitná plocha:211,8 m2
obytná plocha:71,5 m2
výška hřebene/atiky:6,7 m
doporučená šířka pozemku:16,6 m
doporučená délka pozemku:25,1 m
cena projektu - Ú:35400 
cena projektu - N:35400 
orientační cena stavby:3,4 mil. Kč
Zobrazit zrcadlovou variantuStáhnout katalogový listObjednat projektZaslat dotaz k tomuto projektuKalkulace ceny klientských změn v tomto typovém projektu
Osika
autopacmanvoziksklonpp
Osika Osika Osika Osika Osika Osika

Osika je rodinný dům spadající mezi střední domy a je určen pro bydlení optimálně 4 až 5ti členné rodiny. Jedná se o přízemní dům typu bungalov, ve kterém je možné alternativně využívat podkroví. Vstup do domu je přes prostorné zádveří. Odtud se dále vstupuje do chodby a zároveň je zde možné zřídit oddělený vstup do podkroví. Z chodby jsou vstupy do kuchyně (kterou lze prostorově oddělit od obývacího pokoje), hlavního obytného prostoru s jídelnou, wc s umyvátkem a místem pro kotel a komory pod schody. Z chodby je rovněž možný přístup do podkroví. V obývacím pokoji je umístěn komín pro případnou realizaci krbu nebo umístění krbových kamen. Z chodby se dále vstupuje do odděleného prostoru se třemi ložnicemi a velkou koupelnou s rohovou vanou, sprchou, místem pro pračku, wc a umyvadlem. Před obývacím pokojem je situována boční terasa a před dvěma ložnicemi částečně krytá terasa. Podkroví nad celým půdorysem přízemí lze využívat různými způsoby. Například tak, jak je naznačeno v půdoryse.

Z architektonického hlediska je rodinný dům Osika řešen jako jednoduchá obdélníková přízemní hmota, krytá střechou se zalomením sklonu přibližně nad obvodovými stěnami. Terasa před ložnicemi je krytá větším přesahem střechy podporovaným sloupky (sloupky na nárožích doplněny o vodorovnou treláž). Podobná treláž opticky odděluje i boční terasu před obývacím pokojem. Fasády jsou pojednány v kombinaci jemně zelené omítky a obkladu cihelnými pásky, v partiích mezi okny. Podkrovní místnosti jsou prosluněny a prosvětleny sestavami střešních oken, které lze případně dle potřeby měnit a upravovat (rozměry a počet oken).

Rodinný dům Osika se hodí pro malé a střední parcely do příměstské, městské i venkovské zástavby. Zaujme svým netradičním architektonickým řešením, s důrazem kladeným na přírodní materiály. Dům se nejlépe hodí na rovinatý pozemek, orientace vstupu je libovolná. Velkou výhodou je možnost stavět dům i v lokalitách, kde je územním nebo regulačním plánem povoleno stavět pouze přízemní rodinné domy (bez plnohodnotného obytného podkroví).

Osika
Osika
Místnosti přízemí: Místnosti podkroví:
1.01 zádveří 4,9 m2
1.02 chodba 7,7 m2
1.03 kuchyně 10,7 m2
1.04 obývací pokoj a jídelna 27,6 m2
1.05 komora 3,9 m2
1.06 wc a tech. místnost 2,4 m2
1.07 chodba 4,4 m2
1.08 ložnice 9,2 m2
1.09 ložnice 12,0 m2
1.10 ložnice 12,0 m2
1.11 koupelna a wc 8,5 m2
1.12 schodiště 5,7 m2
1.13 terasa    
1.14 terasa    
1.15 plocha pro parkování auta    
       
2.01 chodba 5,4 m2
2.02 koupelna a wc 6,8 m2
2.03 ateliér zařízený jako kancelář 26,6 m2
2.04 ateliér zařízený pro masáže 26,6 m2
2.03 ateliér zařízený jako fitness 37,4 m2
       
Pohled z ulice Pohled boční (obývací pokoj) Pohled ze zahrady Pohled boční
Pohled z ulice Pohled boční (obývací pokoj) Pohled ze zahrady Pohled boční

* Orientační cena stavby na klíč je stanovena s ohledem na průměr nákladů skutečně realizovaných staveb na klíč bez sadových úprav, přípojek inženýrských sítí a oplocení pozemku - t.j. rodinný dům a úprava plochy do vzdálenosti metr od obvodových zdí domu. Cena je stanovena v cenové úrovni roku 2017. Předpokládá se rovinný terén pozemku. 

* Projekty označené jako Ú jsou nabízeny v energeticky úsporné variantě, projekty označené jako N v nízkoenergetické variantě a vybrané projekty označené jako P i v pasivním standardu. V objednávce je po volbě energetického standardu domu možné volit systém vytápění a přípravy teplé užitkové vody. U energeticky úsporných domů se volí ze dvou základních variant - plyn a elektřina. U nízkoenergetických domů je základní nabídka (plyn a elektřina) vytápění a přípravy teplé vody rozšířena o variantu přípravy prostřednictvím tepelného čerpadla vzduch-voda. U pasivních domů je základní variantou systému vytápění v typovém projektu řízené větrání s rekuperací. Pro teplou vodu je dále vždy řešena možnost zapojení solárních panelů do systému přípravy teplé užitkové vody.

* Ceny projektů jsou uvedeny včetně DPH.