Kategorie, do kterých dům spadá: Energeticky úsporné domy, Nízkoenergetické domy, Pasivní domy, Malé domy, Patrové domy
Přehled všech kategorií typových projektů:    Malé domy Střední domy Velké domy     Energeticky úsporné domy Nízkoenergetické domy Pasivní domy     Bungalovy Patrové domy Patrové domy
auto

Kempas I

unp auto
obestavěný prostor :496,6 m3
zastavěná plocha:77 m2
užitná plocha:109,3 m2
obytná plocha:64,4 m2
výška hřebene/atiky:6,9 m
doporučená šířka pozemku:14 m
doporučená délka pozemku:20,5 m
cena projektu - Ú:28000 
cena projektu - N:28000 
cena projektu - P:48000 
orientační cena stavby:2,45 mil. Kč
Zobrazit zrcadlovou variantuStáhnout katalogový listObjednat projektZaslat dotaz k tomuto projektuKalkulace ceny klientských změn v tomto typovém projektu
Kempas I
autopacmansklonvelikostpocetpp
Kempas I Kempas I Kempas I Kempas I Kempas I Kempas I

Rodinný dům Kempas I spadá do kategorie malých rodinných domů. Nabízí možnost bydlení pro čtyřčlennou rodinu. V dispozici přízemí je navržen hlavní obytný prostor s prostorově odděleným kuchyňským koutem, který je možné od obývacího pokoje oddělit dveřmi. Obývací pokoj s jídelnou je velkým prosklením propojen s terasou a zahradou. Dále je v tomto hlavním obytném prostoru počítáno s možností realizace krbu nebo krbových kamen. V přízemí je navíc hygienické zázemí v podobě koupelny s wc, sprchou, umyvadlem a prostorem pro umístění kotle. Po schodišti ve tvaru písmene L se vystupuje do druhého patra, kde jsou situovány dvě ložnice, šatna a velká koupelna s wc, bidetem, umyvadlem, velkou rohovou vanou a prostorem pro umístění pračky. Parkování auta je uvažováno na zpevněné ploše před domem.

Rodinný dům Kempas I je navržen jako tzv. rostoucí dům. Snadno se dá prostorově zvětšit o jednu ložnici v patře a garáž v přízemí (viz typový rodinný dům Kempas II).

Z hlediska architektonického řešení je rodinný dům Kempas I navržen jako jednoduchá půdorysně obdélníková hmota o výšce téměř dvou plných podlaží. Objekt kryje jednoduchá sedlová střecha o nízkém sklonu. Patro objektu je navrženo obložené dřevěnými palubkami (orientovanými na svislo). Přízemí je omítané bíle. Nad vstupem a částí terasy jsou navrženy zavěšené slunolamy. Svým architektonickým řešením je rodinný dům Kempas I vhodný zejména pro městské a příměstské bydlení. Spojuje v sobě kvality tradičních i moderních domů a zároveň v budoucnu umožňuje přístavbu křídla s garáží a ložnicí.

Orientace vstupu u tohoto domu je od západu, přes sever až po východ. Kempas I zaujme svým střízlivým pojetím, s důrazem na čistotu hmoty a celkovou jednoduchost. Dům se nejlépe hodí na rovinatý pozemek.

Kempas I
Kempas I
Místnosti 1. patra: Místnosti 2. patra:
1.01 zádveří 2,2 m2
1.02 chodba 9,3 m2
1.03 koupelna, wc a tech. m. 5,2 m2
1.04 obývací pokoj a jídelna 30,2 m2
1.05 kuchyně 4,9 m2
1.06 schodiště 4,4 m2
1.07 terasa  
1.08 plocha pro parkování auta  
     

 

 

2.01 schodišťová hala 14 m2
2.02 ložnice 14,6 m2
2.03 ložnice 14,7 m2
2.04 šatna 2,5 m2
2.05 koupelna a wc 7,3 m2
     

 

Pohled z ulice Pohled boční (kuchyně) Pohled ze zahrady Pohled boční
Pohled z ulice Pohled boční (kuchyně) Pohled ze zahrady Pohled boční

* Orientační cena stavby na klíč je stanovena s ohledem na průměr nákladů skutečně realizovaných staveb na klíč bez sadových úprav, přípojek inženýrských sítí a oplocení pozemku - t.j. rodinný dům a úprava plochy do vzdálenosti metr od obvodových zdí domu. Cena je stanovena v cenové úrovni roku 2017. Předpokládá se rovinný terén pozemku. 

* Projekty označené jako Ú jsou nabízeny v energeticky úsporné variantě, projekty označené jako N v nízkoenergetické variantě a vybrané projekty označené jako P i v pasivním standardu. V objednávce je po volbě energetického standardu domu možné volit systém vytápění a přípravy teplé užitkové vody. U energeticky úsporných domů se volí ze dvou základních variant - plyn a elektřina. U nízkoenergetických domů je základní nabídka (plyn a elektřina) vytápění a přípravy teplé vody rozšířena o variantu přípravy prostřednictvím tepelného čerpadla vzduch-voda. U pasivních domů je základní variantou systému vytápění v typovém projektu řízené větrání s rekuperací. Pro teplou vodu je dále vždy řešena možnost zapojení solárních panelů do systému přípravy teplé užitkové vody.

* Ceny projektů jsou uvedeny včetně DPH.

Komentáře rss


Nebyly přidány žádné komentáře.