Kategorie, do kterých dům spadá: Energeticky úsporné domy, Nízkoenergetické domy, Malé domy, Patrové domy
Přehled všech kategorií typových projektů:    Malé domy Střední domy Velké domy     Energeticky úsporné domy Nízkoenergetické domy Pasivní domy     Bungalovy Patrové domy Patrové domy
auto

Hevea I

un auto
obestavěný prostor
(bez přístřešku):
597,8 m3
zastavěná plocha:106,5 m2
celk. zastav. plocha:147,5 m2
užitná plocha:125,9 m2
obytná plocha:79,2 m2
výška hřebene/atiky:m
doporučená šířka pozemku:17,5 m
doporučená délka pozemku:24,8 m
cena projektu - Ú:33100 
cena projektu - N:33100 
orientační cena stavby:2,85 mil. Kč
Zobrazit zrcadlovou variantuStáhnout katalogový listObjednat projektZaslat dotaz k tomuto projektuKalkulace ceny klientských změn v tomto typovém projektu
Hevea I
garazpergolapacmanvozikvelikostpocetpp
Hevea I Hevea I Hevea I Hevea I Hevea I Hevea I

Rodinný dům Hevea I spadá do kategorie malých rodinných domů. Nabízí možnost bydlení optimálně čtyř až pětičlenné rodiny. Dům je navržen tak, že je možné ho situovat i na parcely přístupné z jihu. Do domu se vchází přes prostorné zádveří. Před samotným vstupem do domu je kryté závětří, které svou velikostí umožňuje parkování druhého auta. Ze zádveří se vstupuje do koupelny s wc, dále do malé komory pod schody a přímo pak do hlavního obytného prostoru – obývacího pokoje s jídelnou a kuchyňským koutem. Z obývacího pokoje je pak přístupná další místnost v přízemí, a to ložnice. Tuto místnost lze alternativně připojit k obývacímu pokoji, či ji využít jako pracovnu. V přízemí je dále garáž pro parkování automobilu. Po schodišti z chodby se stoupá do patra objektu, kde se nachází velká koupelna (s wc, vanou a umyvadlem) a dvě plošně stejné ložnice.

Z architektonického hlediska je rodinný dům Hevea I navržen jako propojení dvou hmot – přízemní a patrové. Přízemní partie pak svým přestřešením dále přechází a kryje partie vstupu a terasy. Výrazným prvkem je dále těleso komína, které je barevně sjednoceno s přízemní hmotou domu. Výrazným prvkem je rovněž velké prosklení navržené v hlavním obytném prostoru v přízemí a dále rohová okna použitá u místností v patře domu. Typově se rodinný dům Hevea I odkazuje na italské vily. Svým řešením se hodí pro městské i příměstské pozemky, nejlépe rovinného či mírně svažitého charakteru.

Rodinný dům Hevea I je navržen zejména pro malé a střední parcely. Dům se hodí i na méně příznivě orientované parcely se vstupem od jihu, východu a západu. Nejlepší orientace interiéru se pak dosáhne při řešení vstupu ze severu. Hevea I zaujme svým střízlivým pojetím, se zachováním tradičního ducha vilových staveb.

Hevea I
Hevea I
Místnosti 1. patra: Místnosti 2. patra:
1.01 krytý vstup a kryté parkovací stání    
1.02 zádveří 5,4 m2
1.03 koupelna, wc, tech. zázemí 4,6 m2
1.04 komora 2,3 m2
1.05 obývací pokoj, jídelna a kuchyně 34,3 m2
1.06 ložnice (alternativně pracovna) 12,7 m2
1.07 schodiště 4,7 m2
1.08 garáž 18,8 m2
1.09 terasa    
       

 

2.01 schodišťová hala 6,3 m2
2.02 koupelna a wc 4,6 m2
2.03 ložnice 16,1 m2
2.04 ložnice 16,1 m2

 

Pohled ze zahrady Pohled z ulice Pohled boční Pohled boční
Pohled ze zahrady Pohled z ulice Pohled boční Pohled boční

* Orientační cena stavby na klíč je stanovena s ohledem na průměr nákladů skutečně realizovaných staveb na klíč bez sadových úprav, přípojek inženýrských sítí a oplocení pozemku - t.j. rodinný dům a úprava plochy do vzdálenosti metr od obvodových zdí domu. Cena je stanovena v cenové úrovni roku 2017. Předpokládá se rovinný terén pozemku. 

* Projekty označené jako Ú jsou nabízeny v energeticky úsporné variantě, projekty označené jako N v nízkoenergetické variantě a vybrané projekty označené jako P i v pasivním standardu. V objednávce je po volbě energetického standardu domu možné volit systém vytápění a přípravy teplé užitkové vody. U energeticky úsporných domů se volí ze dvou základních variant - plyn a elektřina. U nízkoenergetických domů je základní nabídka (plyn a elektřina) vytápění a přípravy teplé vody rozšířena o variantu přípravy prostřednictvím tepelného čerpadla vzduch-voda. U pasivních domů je základní variantou systému vytápění v typovém projektu řízené větrání s rekuperací. Pro teplou vodu je dále vždy řešena možnost zapojení solárních panelů do systému přípravy teplé užitkové vody.

* Ceny projektů jsou uvedeny včetně DPH.

Komentáře rss


Nebyly přidány žádné komentáře.