Kategorie, do kterých dům spadá: Energeticky úsporné domy, Nízkoenergetické domy, Střední domy, Patrové domy
Přehled všech kategorií typových projektů:    Malé domy Střední domy Velké domy     Energeticky úsporné domy Nízkoenergetické domy Pasivní domy     Bungalovy Patrové domy Patrové domy
auto

Cesmína

un auto
obestavěný prostor
(bez přístřešku):
655,8 m3
zastavěná plocha:108,8 m2
celk. zastav. plocha:112,8 m2
užitná plocha:136,8 m2
obytná plocha:89,2 m2
výška hřebene/atiky:7,2 m
doporučená šířka pozemku:17,9 m
doporučená délka pozemku:21,6 m
cena projektu - Ú:34000 
cena projektu - N:34000 
orientační cena stavby:3,15 mil. Kč
Zobrazit zrcadlovou variantuStáhnout katalogový listObjednat projektZaslat dotaz k tomuto projektuKalkulace ceny klientských změn v tomto typovém projektu
Cesmína
autopacmanvoziksklonvelikostpocetpp
Cesmína Cesmína Cesmína Cesmína Cesmína Cesmína

Cesmína je dům patřící mezi středně velké rodinné domy. V návrhu je řešen bez garáže, s možností parkování na zpevněné ploše před objektem. V dispozici přízemí je řešeno prostorné zádveří s přímo napojenou technickou místností s prostorem pro umístění kotle. Ze zádveří se vstupuje do chodby, odkud jsou přístupné další místnosti přízemí. Jedná se o prostorný obývací pokoj s kuchyní a jídelnou, pracovnu, koupelnu s vanou, umyvadlem a místem pro pračku a oddělené wc. Na prostor obývacího pokoje a jídelny přímo navazuje venkovní terasa. V obývacím pokoji je v návrhu počítáno s umístěním krbu nebo krbových kamen. Z chodby se vstupuje na schodiště do podkroví, pod schodištěm je prostor využit pro komoru. V patře jsou umístěny tři ložnice, šatna a vetší koupelna se sprchou, umyvadlem, wc a prostorem pro umístění pračky. Ke všem ložnicím i ke koupelně přísluší dva balkóny.

Klasicky řešený rodinný dům Cesmína je tvořen dvěma na sebe navazujícími hmotami - patrovou hmotou obytné části domu a přízemní hmotou zádveří a technické místnosti. Patrová hmota je kryta jednoduchou sedlovou střechou se sklonem 35°, na níž navazuje pultová střecha nad zádveřím o sklonu 16°. Hlavním architektonickým prvkem jsou balkóny na obou hlavních fasádách. Fasády jsou pojednány výrazným obkladem dřevem v kombinaci s jednoduchou bílou omítkou.

Svým řešením je rodinný dům Cesmína vhodný pro městské, příměstské i venkovské parcely s menší a střední výměrou. Dům se nejlépe hodí na rovinatý pozemek, ideální orientace vstupu je od jihu, přes západ až po sever.

Cesmína
Cesmína
Místnosti přízemí: Místnosti podkroví:
1.01 zádveří 8,3 m2
1.02 technická místnost 3,2 m2
1.03 chodba 10,6 m2
1.04 schodiště 4,9 m2
1.05 komora 3,3 m2
1.06 koupelna 4,4 m2
1.07 wc 1,6 m2
1.08 pracovna 12,0 m2
1.09 kuchyně 9,1 m2
1.10 obývací pokoj a jídelna 24,7 m2
1.11 terasa    
1.12 krytý vstup    
       

 

2.01 schodiště 4,9 m2
2.02 schodišťová hala 8,5 m2
2.03 ložnice 12,0 m2
2.04 ložnice 16,1 m2
2.05 šatna 5,4 m2
2.06 ložnice 15,3 m2
2.07 koupelna a wc 7,9 m2
       

 

Pohled boční (kuchyně) Pohled boční Pohled uliční Pohled zahradní
Pohled boční (kuchyně) Pohled boční Pohled uliční Pohled zahradní

* Orientační cena stavby na klíč je stanovena s ohledem na průměr nákladů skutečně realizovaných staveb na klíč bez sadových úprav, přípojek inženýrských sítí a oplocení pozemku - t.j. rodinný dům a úprava plochy do vzdálenosti metr od obvodových zdí domu. Cena je stanovena v cenové úrovni roku 2017. Předpokládá se rovinný terén pozemku. 

* Projekty označené jako Ú jsou nabízeny v energeticky úsporné variantě, projekty označené jako N v nízkoenergetické variantě a vybrané projekty označené jako P i v pasivním standardu. V objednávce je po volbě energetického standardu domu možné volit systém vytápění a přípravy teplé užitkové vody. U energeticky úsporných domů se volí ze dvou základních variant - plyn a elektřina. U nízkoenergetických domů je základní nabídka (plyn a elektřina) vytápění a přípravy teplé vody rozšířena o variantu přípravy prostřednictvím tepelného čerpadla vzduch-voda. U pasivních domů je základní variantou systému vytápění v typovém projektu řízené větrání s rekuperací. Pro teplou vodu je dále vždy řešena možnost zapojení solárních panelů do systému přípravy teplé užitkové vody.

* Ceny projektů jsou uvedeny včetně DPH.

Komentáře rss


Nebyly přidány žádné komentáře.