Kategorie, do kterých dům spadá: Energeticky úsporné domy, Nízkoenergetické domy, Malé domy, Patrové domy
Přehled všech kategorií typových projektů:    Malé domy Střední domy Velké domy     Energeticky úsporné domy Nízkoenergetické domy Pasivní domy     Bungalovy Patrové domy Patrové domy
auto

Borůvka

un auto
Nejoblíbenější malý dům
obestavěný prostor
(bez přístřešku):
551,5 m3
zastavěná plocha:90,4 m2
celk. zastav. plocha:123,1 m2
užitná plocha:130,2 m2
obytná plocha:89,1 m2
výška hřebene/atiky:7,1 m
doporučená šířka pozemku:18 m
doporučená délka pozemku:23 m
cena projektu - Ú:30900 
cena projektu - N:30900 
orientační cena stavby:2,65 mil. Kč
Zobrazit zrcadlovou variantuStáhnout katalogový listObjednat projektZaslat dotaz k tomuto projektuKalkulace ceny klientských změn v tomto typovém projektu
Borůvka
pergolapacmanvoziksklonvelikostpocetpp
Borůvka Borůvka Borůvka Borůvka Borůvka Borůvka

Rodinný dům Borůvka patří do kategorie malých rodinných domů a je určen pro bydlení optimálně 4 členné rodiny. V návrhu je řešen bez garáže, s krytým stáním pro auto nebo pro dvě auta za sebou. V dispozici přízemí je situováno zádveří, propojovací chodba, pracovna (možno též užít jako pokoj pro hosty), koupelna s wc, sprchou, umyvadlem, místem pro pračku a kotlem, a hlavní obytný prostor s částečně oddělenou kuchyní. V obývacím pokoji s jídelnou je počítáno s umístěním krbu nebo krbových kamen. V podkroví jsou navrženy tři ložnice, z toho dva menší dětské pokoje a jeden větší pokoj, sloužící jako ložnice rodičů s přímo napojenou šatnou. V podkroví je navíc situována velká koupelna s vanou, wc a umyvadlem.

Z architektonického hlediska je Borůvka jednoduchý kvádr zastřešený sedlovou střechou o sklonu 35°. Na tuto základní hmotu přímo navazuje pultová střecha o sklonu 16° podporovaná třemi dřevěnými sloupky, která kryje místo pro auto. U vstupu do objektu je vytvořeno mírně zapuštěné závětří, které je zároveň zakryto plochou markýzou. Jednoduché fasády jsou členěny vertikálními pásy s různými barvami omítek s různou úpravou povrchu (jemně strukturovaná omítka hladká a s vodorovným drážkováním). Vertikální pásy navazují na okna ve fasádách.

Rodinný dům Borůvka je určen pro menší a střední parcely ve městech i na vesnicích. Zaujme svým střízlivým jednoduchým řešením, kvalitní dispozicí a cenovou přístupností. Dům se nejlépe hodí na rovinatý pozemek, orientace vstupu je možná od přibližně východu, přes sever až po západ. Zcela nejlepších podmínek oslunění dispozice je možné dosáhnout orientací vstupu na sever.

Borůvka
Borůvka
Místnosti přízemí: Místnosti podkroví:
1.01 zádveří 4,3 m2
1.02 chodba 3,3 m2
1.03 koupelna, wc, kotel 7,3 m2
1.04 pracovna 11,0 m2
1.05 komora 3,2 m2
1.06 kuchyně 10,1 m2
1.07 obývací pokoj a jídelna 24,5 m2
1.08 schodiště 4,8 m2
1.09 kryté parkovací stání    
1.10 terasa    
1.11 krytý vstup    
       

 

2.01 schodišťová hala 4,9 m2
2.02 šatna 5,9 m2
2.03 ložnice 18,2 m2
2.04 koupelna a wc 7,4 m2
2.05 ložnice 14,1 m2
2.06 ložnice 11,2 m2
2.07 schodiště 4,8 m2
       

 

Pohled z ulice Pohled boční (kuchyně) Pohled ze zahrady Pohled boční
Pohled z ulice Pohled boční (kuchyně) Pohled ze zahrady Pohled boční

* Orientační cena stavby na klíč je stanovena s ohledem na průměr nákladů skutečně realizovaných staveb na klíč bez sadových úprav, přípojek inženýrských sítí a oplocení pozemku - t.j. rodinný dům a úprava plochy do vzdálenosti metr od obvodových zdí domu. Cena je stanovena v cenové úrovni roku 2017. Předpokládá se rovinný terén pozemku. 

* Projekty označené jako Ú jsou nabízeny v energeticky úsporné variantě, projekty označené jako N v nízkoenergetické variantě a vybrané projekty označené jako P i v pasivním standardu. V objednávce je po volbě energetického standardu domu možné volit systém vytápění a přípravy teplé užitkové vody. U energeticky úsporných domů se volí ze dvou základních variant - plyn a elektřina. U nízkoenergetických domů je základní nabídka (plyn a elektřina) vytápění a přípravy teplé vody rozšířena o variantu přípravy prostřednictvím tepelného čerpadla vzduch-voda. U pasivních domů je základní variantou systému vytápění v typovém projektu řízené větrání s rekuperací. Pro teplou vodu je dále vždy řešena možnost zapojení solárních panelů do systému přípravy teplé užitkové vody.

* Ceny projektů jsou uvedeny včetně DPH.

Komentáře rss


Nebyly přidány žádné komentáře.